Przejdź do treści

Zespół

Marek Styp-Rekowski

Założyciel Biura Ekspertów „Rekmar”, do niedawna certyfikowany rzeczoznawca z listy Ministra Infrastruktury, biegły sądowy, biegły skarbowy, rzeczoznawca Państwowej Inspekcji Handlowej. W roku 1969 ukończył studia magisterskie o specjalności „Silniki spalinowe” na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej. W tym samym roku podjął pracę w Zakładzie Doświadczalnym przy Wytwórni Łożysk Ślizgowych BIMET w Gdańsku, gdzie zajmował się zagadnieniami trybologicznymi w laboratorium hamowni silników. Od 1975 czynny rzeczoznawca w Polskim Związku Motorowym, oddział w Gdyni, gdzie zdobywał kolejne kompetencje (sylwetki  A, B, C, D i E). W burzliwym okresie przemian ustrojowych i gospodarczych podjął decyzję rozpoczęcia działalności gospodarczej w branży ubezpieczeniowej. Rok 1989 to jednocześnie  początek  istnienia Biura  Ekspertów Techniki Samochodowej i Ruchu  Drogowego  „Rekmar”, które było jednym z pierwszych tego typu biur (prywatnych) na terenie kraju. W latach 90-tych  aktywnie uczestniczył w tworzeniu struktur ogólnopolskich organizacji S.S.H. Polska i Dekra Polska, zajmujących się między innymi problematyką likwidacji szkód komunikacyjnych dla firm ubezpieczeniowych.

Wojciech Kulesza

Certyfikowany rzeczoznawca techniki motoryzacyjnej z listy Ministra Infrastruktury, biegły sądowy. Absolwent znanego, gdańskiego Technikum Budowy Okrętów „Conradinum” na kierunku silniki okrętowe. Studia kontynuował na Politechnice Gdańskiej, na Wydziale Budowy Maszyn, specjalność „Samochody i Ciągniki”. Po zakończeniu studiów związany z Zakładem Doświadczalnym WSK Świdnik, gdzie brał czynny udział przy konstruowaniu i pracach badawczych związanych z motocyklami sportowymi. W latach 70-tych rozwijał pasję związaną z motocyklami samemu startując w krajowych wyścigach szosowych. Od 1979 czynny rzeczoznawca techniki motoryzacyjnej, pełniący z czasem funkcję Certyfikowanego Adiustatora w Polskim Związku Motorowym. Do dziś pasjonat dawnych i współczesnych motocykli, w tym zwłaszcza sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem wyścigów. Uważany za jednego z najlepszych specjalistów w zakresie opiniowania pojazdów kolekcjonerskich, w tym historycznych.

Andrzej Przyborowicz

Rzeczoznawca techniki samochodowej Stowarzyszenia Rzeczoznawców Motoryzacyjnych i Maszynowych oraz Biegłych  „POLEKSMOT” w Katowicach, członek rzeczywisty i wspierający Polskiego Związku Motorowego, rzeczoznawca DEKRA oraz biegły sądowy. Absolwent studiów inżynierskich i magisterskich na Politechnice Gdańskiej w 1995 roku ( wydział mechaniczny, specjalność samochody i ciągniki ). Bezpośrednio po zakończeniu studiów zatrudniony w Biurze Ekspertów Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego REKMAR, na początku jako pracownik na stanowisku asystenta rzeczoznawcy, a po zdobyciu uprawnień jako rzeczoznawca techniki samochodowej.  Od 1999 roku jako współwłaściciel firmy, a jednocześnie partner AUDATEX Polska wdrażał ten system na rynku polskim poprzez prace adaptacyjne, modernizacyjne, szkoleniowe oraz konsultacyjne. Jako trener AUDATEX przeprowadzał szkolenia w zakresie posługiwania się tym systemem w procesie likwidacji szkód komunikacyjnych w towarzystwach ubezpieczeniowych (PZU, Ergo Hestia, Compensa, Allianz ), wśród rzeczoznawców PZMot, rzeczoznawców niezależnych, pracowników warsztatów i serwisów oraz osób indywidualnych.   Od 2004 roku do dzisiaj biegły sądowy prze Sądzie Okręgowym w Gdańsku o specjalności technika samochodowa. Czynny rzeczoznawca DEKRA w zakresie m.in.wycen maszyn i pojazdów, kosztorysowania, opiniowania zagadnień technicznych dotyczących pojazdów mechanicznych.

Krzysztof Kossakowski

Uprawniony rzeczoznawca techniki motoryzacyjnej. Absolwent znanego, gdańskiego III Liceum Ogólnokształcącego „Topolówka” w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Po jego zakończeniu rozpoczął studia na Politechnice Gdańskiej, na Wydziale Budowy Maszyn, specjalność „Samochody i Ciągniki”, a następnie na drugim kierunku „Automatyka i Robotyka”. Pierwsze doświadczenia z zakresu techniki samochodowej zdobywał w ASO Mercedes w Gdańsku. Od 2000 roku związany z Biurem Ekspertów Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego „Rekmar” gdzie zdobywał kolejne doświadczenia z zakresu likwidacji szkód komunikacyjnych, opiniowania podzespołów mechanicznych oraz wycen pojazdów, maszyn i urządzeń technicznych. Z racji uprawnień audytora wewnętrznego z zakresu zarządzania jakością ISO 9001 odpowiedzialny za zarządzanie jakością produktu w firmie. Od 2007 uprawniony rzeczoznawca przy Zespole Rzeczoznawców Samochodowych Maszyn i Urządzeń Automobilklub Nowy Świat Sp. z o.o. w Warszawie, oraz Dekra Polska. Członek koła SiMP przy Katedrze Hydrauliki i Pneumatyki Politechniki Gdańskiej. Z zamiłowania audiofil (o sprzęcie potrafi gadać godzinami).

Andrzej Michalski

Wydział Chemii PG rok ukończenia 1999, studia inzynierskie i magisterskie specjalność inżynieria chemiczna i procesowa, konstrukcje przemysłowe, sterowanie i automatyka procesowa, analiza danych, biegły sądowy.

Współpraca z m.in.: Argon National Lab (USA) Politechnika Gdańska, Malar Energi (Szwecja) Liebherr (Niemcy/Austria/Szwajcaria) Caterpillar (USA) Hitachi-Sumitomo (Japonia/Hiszpania), PPNK-Gdynia, etc.

Dodatkowe uprawnienia: wszelkiego rodzaju dokumentacja rejestrowa, szkodowa, audyty, badania UDT, TDT, UTB, wyceny szkód w przemyśle ( urządzenia, instalacje i inne ). Certyfikacja zakładów, wszelkie analizy projektów, modernizacji, pomiarów elektrycznych. Analiza dokumentacji technicznej w jezyku: rosyjskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim.

Doradztwo w zakresie szkód występujących na terenach portowych i kolejowych (dotyczy zakresu calej EU, a po uzgodnieniu innych rejonów).

Tomasz Maliszewski

Rzeczoznawca majątkowy (uprawnienie Ministra Transportu i Budownictwa numer 5207). Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej – studia magisterskie ukończył w 2002 roku, dodatkowo, w 2006 roku, odbył studia podyplomowe z zakresu wycen nieruchomości. Bezpośrednio po zakończeniu studiów podjął pracę w jednym z wiodących Towarzystw Ubezpieczeniowych w kraju jako rzeczoznawca majątkowy, specjalizując się w zakresie likwidacji szkód. Od 2007 roku swoją wiedzę oraz doświadczenia zawodowe pogłębiał pracując w prywatnej firmie zajmującej się między innymi wyceną wszelkiego rodzaju nieruchomości. W roku 2011 uzyskał uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego potwierdzone wpisaniem na listę Ministra Transportu i Budownictwa. Jako ceniony specjalista nieprzerwanie działa na rynku wycen nieruchomości od 2012 roku. Członek Pomorskiego Towarzystwa Rzeczoznawców Majątkowych. W czasie wolnym od pracy zimą uwielbia jazdę na nartach, zaś latem jest zapalonym tenisistą.

Monika Kabowska

Specjalistka w zakresie likwidacji szkód majątkowych. Do jej kompetencji należy przygotowywanie kosztorysów prac remontowych po zalaniu, pożarze lub kradzieży oraz szacowanie wartości uszkodzonego mienia należącego do osób fizycznych jak i podmiotów prawnych. Absolwentka Politechniki Gdańskiej, na Wydziale Chemicznym (studia inżynierskie) oraz Zarządzania i Ekonomii – specjalność Ekonomia i Finanse (studia magisterskie). Ukończyła również studia podyplomowe w Gdańskiej Akademii Bankowej w zakresie Bankowości i Finansów – specjalność „Ubezpieczenia w gospodarce rynkowej”. Doświadczenia zawodowe zdobywała pracując u jednego z wiodących Towarzystw Ubezpieczeniowych w kraju jako rzeczoznawca majątkowy, specjalizując się w zakresie likwidacji szkód z tytułu odpowiedzialności cywilnej sprawcy. Biegle obsługuje specjalistyczne oprogramowania kosztorysowe, takie jak Winbud, Norma i Rodos. Poza pracą pasjonuje się medycyną i kryminalistyką, zaczytując się w lekturach o tej tematyce.

Kamil Sobociński

Oficer pożarnictwa, specjalista z zakresu ustalania przyczyn powstawania pożarów, wieloletni biegły sądowy z zakresu pożarnictwa, ekspert Polskiego Towarzystwa Dochodzeń Popożarowych, autor licznych artykułów i publikacji w prasie branżowej oraz wydawnictwach naukowych. Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od ponad 12 lat prowadzi dochodzenia popożarowe z ramienia prokuratury, policji, sądów oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Prowadził dochodzenia popożarowe w licznych, głośnych sprawach zarówno na terenie kraju jak i poza jego granicami. Jako doświadczony i ceniony specjalista bierze udział w procesach certyfikacji pojazdów szynowych oraz instalacji gaśniczych. Niepoprawny pasjonat motoryzacji zarówno tej współczesnej jak i dawnej.

Łukasz Lichota

Rodowity zamościanin, absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Mechanicznym, specjalność Pojazdy Samochodowe. W ramach pracy dyplomowej zaangażowany w zespołowy projekt budowy pojazdu napędzanego dwoma silnikami spalinowymi pod tytułem: VW Golf 2 bimoto. Pierwsze doświadczenia z zakresu likwidacji szkód komunikacyjnych, jak również wycen pojazdów, maszyn i urządzeń technicznych zdobywał w Biurze Ekspertów Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego „Rekmar”. Podążając za głosem serca, przenosi się do Wielkopolski, gdzie w Skórzewie k/Poznania obejmuje stanowisko Kierownika Działu Blacharsko-Lakierniczego w jednym z tamtejszych serwisów samochodowych. Od 2022 r. uprawniony Rzeczoznawca w Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego AUTOMOBILKLUB w Warszawie. Swoje usługi świadczy na terenie Poznania i okolic. Zapalony pasjonat piłki nożnej i ciężkich rokowych brzmień.

Rafał Kabowski

Inżynier z ponad 20 letnim doświadczeniem w realizacji obiektów kubaturowych oraz inwestycji liniowych. Od 2008 roku posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Absolwent studiów podyplomowych współorganizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR) w zakresie „Kontrakty na roboty budowlane według polskich i międzynarodowych procedur”. Wykładowca na studiach podyplomowych na Politechnice Gdańskiej. Specjalista w zakresie rozliczeń kontraktów budowlanych, biorący udział w realizacjach o wartościach przekraczających 500 mln złotych. Uczestniczył w realizacji wielu kluczowych dla regionu Pomorskiego inwestycji, jak choćby budowa stadionu piłkarskiego w Gdańsku Letnicy, Europejskiego Centrum Solidarności, trasy Słowackiego czy modernizacji linii kolejowej nr 131. Obecnie zatrudniony w spółce „Forward Project” na stanowisku Dyrektora Technicznego. W życiu zawodowym kieruje się sentencją zaczerpniętą z twórczości żyjącego w XIX wieku filozofa i poety Ralpha Waldo Emersona: „Nie idź tam, dokąd prowadzi ścieżka, lecz tam, gdzie jej nie ma i pozostaw swój ślad”. W wolnym czasie uwielbia zatracać się w poszukiwaniu samego siebie podczas długich wycieczek biegowych w otoczeniu dzikiej przyrody. Niepoprawny romantyk…