O nas

HISTORIA BIURA EKSPERTÓW REKMAR

Kontynuator działalności prowadzonej na rynku eksperckim w dziedzinach rzeczoznawstwa samochodowego, maszynowego, wycen maszyn i pojazdów, obiektów mechanicznych i przemysłowych oraz szeregu innych dziedzin życia osób prywatnych, przedsiębiorstw czy instytucji.

Na rynku polskim funkcjonuje od 1990 roku, kiedy to powstało Biuro Ekspertów Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego REKMAR, a jego założycielem był mgr inż.Marek Styp Rekowski. Wtedy to, kiedy został złamany monopol stowarzyszeń „poprzedniej epoki” na rynku polskim zaczęły powstawać pierwsze prywatne biura eksperckie próbujące kreować nowoczesny system likwidacji szkód, pomocy poszkodowanym oraz niezależne wyceny maszyn i urządzeń, umożliwiające korzystanie z nowych w tamtym czasie form pozyskiwania środków na finansowanie zakupów czy leasingów. Biuro Ekspertów REKMAR zaliczało się do jednych z pierwszych prywatnych biur eksperckich w Polsce działających w nowej formule, niezależnej od stowarzyszeń rzeczoznawczych czy ubezpieczycieli, choć utrzymujących z nimi partnerski kontakt.

Biuro REKMAR od samego początku dążyło do konsolidacji rynku niezależnych rzeczoznawców, poprzez organizację sympozjów i szkoleń oraz czynny udział w tworzeniu sieci ogólnopolskiej biur rzeczoznawczych. W latach 1995 – 1998 brało czynny udział w tworzeniu polskich oddziałów ogólnoświatowych sieci rzeczoznawczych SSH Polska oraz Dekra Polska, których była ważnym ogniwem w Polsce Północnej. Jednocześnie Biuro REKMAR  brało czynny udział we wprowadzeniu na rynek polski systemu wspomagającego likwidację szkód AUDATEX  poprzez udział w grupie partnerów oraz trenerów przeprowadzających szkolenia w warsztatach naprawczych, towarzystwach ubezpieczeniowych oraz środowiskach rzeczoznawczych. W ramach swojej działalności ostało przeszkolonych przez Biuro REKMAR blisko 500 specjalistów w tej dziedzinie, którzy do dnia dzisiejszego funkcjonują na rynku serwisów naprawczych, ubezpieczeniowym i rzeczoznawczym. Praca szkoleniowa tego rodzaju była niezbędna, gdyż tak jak cała gospodarka także branża warsztatowa, rzeczoznawcza i ubezpieczeniowa musiała przeobrazić się i dostosować do realiów wolnego rynku oraz zasad nim rządzących. W roku 1998 ze względu na rozwój firmy powstało Biuro Ekspertów REKMAR BIS partner DEKRA.

Działalność została ukierunkowana na prace związane z obsługą rynku finansowego i leasingowego oraz dla potrzeb rzeczoznawczych przedstawicieli producentów światowych firm motoryzacyjnych. Jednocześnie dzięki zaangażowaniu założyciela oraz pracowników biuro REKMAR aktywnie brało udział w tworzeniu nowych kadr specjalistów, rzeczoznawców oraz ekspertów z wielu dziedzin poprzez oferowanie stażów lub zatrudnianie w swojej filii w Kartuzach oraz w siedzibie głównej w Gdańsku, na ul.Hallera 132 młodych, wykształconych inżynierów, dzięki którym na rynek rzeczoznawczy wprowadzane stopniowo był nowy standard pracy rzeczoznawcy i specjalisty wspomaganego systemami komputerowymi, a w późniejszym czasie siecią internetową. Ze względu na swoją niezależność Biuro REKMAR od zawsze było partnerem dla osób prywatnych, przedsiębiorstw, wielu rynkowych podmiotów ubezpieczeniowych i finansowych, ale także dla organów procesowych oraz administracji państwowej i samorządowej. Wszędzie tam, gdzie istniała potrzeba niezależnej, rzetelnej opinii czy ekspertyzy – tam Biuro REKMAR oferowało swoje usługi.